GençlikGüncel

Dev-Lis: Kaçırmalar ve gözaltılar bizi yıldıramaz

Dev-Lis, dün Kartal'da bir üyelerinin kaçırılarak ajanlık dayatıldığını ifade ederek açıklama yayınladı

Devrimci Liseliler (Dev-Lis) üyesi bir genç dün akşam saatlerinde otobüsten indiği sırada polislerce kaçırılmış, ajanlaştırma dayatılmış ve Onur Yürüyüşü’ne katıldığı için fobik tehditlere maruz kalmıştı.

Dev-Lis dün yaşanan olayla iligili “Kaçırmalar ve gözaltılar bizi yıldıramaz” başlıklı bir açıklama yayınlayarak tüm baskılara rağmen geri adım atmayarak mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

Dev-Lis’in yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dün akşam saatlerinde Dev-Lisli bir yoldaşımız Kartal civarında otobüsten indiği sırada sarayın kolluk güçleri tarafından kaçırılmıştır. Yoldaşımıza ajanlaştırma ve yalan beyanda bulunma teklifleri sunulmuş, onur yürüyüşüne katıldığı gerekçesiyle fobik tehditlere maruz bırakılmıştır.

Bizlerin iradesini kaçırma ve gözaltılarla yıldıracaklarını sananların umudu bir kez daha boşa çıkmıştır. Bizler yarım asrı aşan demokratik lise mücadelemizde sayısız kaçırma ve gözaltılarla karşılaştık. Mücadelemizi sönümlendirmeye çalışanlar bilmelidirler ki bizlerin iradesi 12 Eylül’de idam edilen Necdet Adalı’nın, kanlı 1 Mayıs’ta panzer altında ölümsüzleşen Jale Yeşilnil’den günümüze süre gelmiştir!

Mahir yoldaşın “Onlar bir avuç biz ise milyonlarız” sözünü referans alarak çıktığımız bu yolda sokakları ve liselerimizi özgürleştirmek için alanlarda olmaya devam edeceğiz!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu