GüncelManşet

YPG’den Efrîn’de eylem!

Türk ordusu ile cihatçı çeteler tarafından işgal edilen Efrînde YPG/YPJ’nin direnişi sürüyor.

H.Merkezi: YPG Basın Merkezi yaptığı bir açıklama ile dün Efrîn’de Türk ordusuna yönelik bir eylem düzenlediğini duyurdu.

Dün Cindirêsê-Efrîn yolu üzerinde gerçekleştirilen eylemde biri uzman çavuş, 2 askerin yaşamını yitirdiğini, 7 askerin de yaralandığı tespit ettiklerini açıklayan YPG, “Ayrıca bu sabah da güçlerimizin Efrîn kent merkezinde gerçekleştirdiği başka bir eylemde de bir Türk askeri öldürülmüş, bir asker de yaralanmıştır” dedi.

YPG, Efrîn kent merkezinde halka ait malların çeteler tarafından yağmalanmasına devam edildiğine dikkat çekerek , “Ehrar El Şerqiye ve Ehrar El Şam çeteleri arasında jeneratör ve kent fırını malzemeleri üzerine çatışma çıkmıştır. Kent fırını hala hizmet dışıdır…

YPG savaşçılarının Efrîn kent merkezinde işgalci Türk devleti çetelerine karşı eylemleri devam etmektedir. Çeteler kent merkezinde çeteler arasındaki karmaşa sürmekte ve kentte güvenli bir atmosfer de bulunmamaktadır” dedi.

YPG açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

“Türk istihbaratı tarafından kurulan yerel meclis; Antep meclisi ve iki gün önce Efrîn’de bulunan ENKS’den Fuad Eliko’nun çeteleri arasındaki anlaşmazlık nedeniyle iptal edilmiştir…

Şehba bölgesinde de Türk devleti ve çetelerinin Til Rifat’a ve çevre köylerine saldırması amacıyla yüzlerce çete; 4 tank ve panzerlerle, Ebu Yahya Qerendel ‘Moro’ ve Ebu Bekir El Esli adlı çeteler komutasında ve Türk komutanlarla birlikte bölgede toplanmıştır. Ayrıca Türk ordusu keşif uçakları bölgede dolaşmaktadır. Bu hareketlilik Türk devletinin özel savaş merkezlerinde yayınlanan yalan haberlerin ardından gelişmiştir.” 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu