Güncel

Yargıtay, Kadir Şeker’e verilen cezanın bozulmasını istedi

Yargıtay Başsavcısı, Kadir Şeker‘e verilen ceza için ‘yüksek’ diyerek bozulmasını istedi. Savcı, talebini dosyanın görüldüğü 1. Ceza Dairesi’ne iletti.

Özgür Duran’ın sevgilisi Ayşe Dırla’yı dövdüğü gerekçesiyle olaya müdahale etmek isteyen ve çıkan arbedede Duran’ı bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker’le ilgili dosyada yeni bir gelişme yaşandı. Sabah’ta yer alan habere göre, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı dosya hakkındaki görüşünü dosyanın görüldüğü 1. Ceza Dairesi’ne iletti. Başsavcılık Şeker’e verilen cezanın olması gerektiğinden yüksek olduğunu belirterek, cezanın bozulmasını istedi.

Kadir Şeker hakkında verilen 12,5 yıl hapis cezasını, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yüksek bulmasını değerlendiren ağabeyi Hidayet Fatih Şeker, adaletin yerini bulacağını düşündüklerini söyledi. Şeker, “Yargının kararına saygımız sonsuz. Yüce Türk yargısı, ne derse o olur. Tüm kamuoyu, cezanın yüksek olduğunu zaten söylüyordu. Verilen cezanın ne kadar ağır olduğunu biliyoruz. Kadına şiddet olaylarında Kadir Şeker’in olayı hep gündeme geliyor. Toplumda adalet duygusu zayıflamıştı. Böylelikle insanlar için bir umut olur umarım” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu