Güncel

Yangına müdahale için giden heyete engel

Dersim'in Hozat ilçesine bağlı kırsal alanda süren yangınlara müdahale için Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ve beraberindekilerin bölgeye girişine polisler engel oluyor.

Dersim’in Hozat ilçesine bağlı Amutka, Boydaş, Dereköy ve Çakmaklı bölgesinde birkaç gündür süren orman yangınları devam ediyor.

Hozat Belediyesi sosyal medya hesaplarından devam eden yangınları ellerindeki olanaklarla kontrol altına almakta zorlandıklarını, ekipman yetersizliği olduğunu ve yangının yayılarak devam ettiğini söyleyerek destek çağrısında bulunmuştu. Aralarında DEDEF Başkanı Ali Haydar Bern ile  Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun da bulunduğu heyet çağrıya kulak vererek destek için Hozat’a gitti. Sabah saatlerinde yangına müdahale çalışmalarına destek için giden heyetin yolu Hozat girişinde özel polis noktası kurularak durduruldu.

“Emniyet” yetkilileri heyete, yangınların yaşandığı bölgenin özel güvenlik bölgesi olduğunu iddia ederek  bu yüzden sadece belediye personelinin girişine izin vereceklerini söyledi.

Heyette yer alanlar ise uygulamaya tepki gösterdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu