GüncelKültür&Sanat

Umuda Haykırış Doğa Tahribatlarına ve Orman Yangınlarına Dikkat Çekti

"Doğamızın rant uğruna yok olmasına izleyici kalan devlet iktidarı geleceğimizinde yok edilmesinde ve doğa felaketleri sonucu yaşamını yitiren tüm insanların ve canlıların sorumlusudur!"

Umuda Haykırış yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“İnsanın ve tüm canlıların doğa ile mücadelesi gün geçtikçe artıyor! Dünyada bozulan ökolojik denge ve rant uğruna talan edilen doğamız, adeta acı çekmeye devam ediyor! Bunun yanı sıra toprak, hava kirliliği ve çarpık kentleşme gibi insanlığın ve kapitalist sermayenin çevreye verdiği diğer zararların hızla artması da canlı türlerinin nesli açısından ciddi riskler ortaya çıkarıyor.

Ülkemizde ormanlarımız yanarak ve yakılarak, geleceğimizinde talan edilmesine göz yummamız mümkün değildir! Doğamızın rant uğruna yok olmasına izleyici kalan devlet iktidarı geleceğimizinde yok edilmesinde ve doğa felaketleri sonucu yaşamını yitiren tüm insanların ve canlıların sorumlusudur!

Paylaştığımız bu video ile doğa tahribatlarına ve orman yangınlarına dikkat çekmek istiyoruz. Başta Dersim olmak üzere, ülkenin birçok yerinde günlerdir söndürülmeyen ve devam eden Orman yangınları derhal söndürülmelidir!”

https://www.youtube.com/watch?v=yOmeaviY1Ts

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu