GençlikGüncel

Tutuklanmalara karşı eylemde onlarca öğrenci işkence ile gözaltında

Kayyum rektör Naci İnci’nin şikayeti ve Erdoğan'ın hedef göstermesi üzerine gözaltına alınıp tutuklanan 2 öğrenci için Boğaziçi Üniversitesinde düzenlenecek eylem öncesi kampüs polis ablukasına alındı. Ardından öğrenciler işkenceyle gözaltına alındı

Kayyum rektör Naci İnci’nin şikayeti ve Erdoğan’ın hedef göstermesi üzerine gözaltına alınan yedi Boğaziçi öğrencisinden ikisinin tutuklanmasını protesto için bugün Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek eylem öncesi kampüs polis ablukasına alındı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Naci İnci’yi protesto eden öğrenciler, Erdoğan’ın hedef göstermesinin ardından gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 10 kişiden üçü serbest bırakılırken beş öğrenci de savcılık ifadelerinin ardından adli kontrolle serbest bırakılmış ancak iki öğrenci tutuklanmıştı.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, arkadaşlarının tutuklanmasını protesto etmek için bugün saat 12.30’da Güney Kapı önünde bir araya geleceklerini duyurmuştu.

Eylem öncesi üniversite polis ablukasına alındı. Kampüs girişine ve çevresine barikatlar kuruldu. Ardından üniversite öğrencileri polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı.
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu