Güncel

TTB | “Kalabalık mevcutlar azaltılmadı, tedbir alınmalı”

Tedbirlerin alınması gerektiğini belirten TTB İkinci Başkanı Ali İhsan Ökten, "Mutlaka çift doz aşı tamamlanmalı ve hatırlatma dozu gelenler için çağrı yapılmalı" çağrısında bulundu.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) İkinci Başkanı Ali İhsan Ökten, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın okulların yüz yüze eğitime devam edebilmesi için pek çok ihtimali düşündüklerine yönelik açıklamasını değerlendirdi.

Tedbir alınması için çağrı yapan Ökten, “Okul ve derslik sayısı artırılmadı, kalabalık mevcutlar azaltılmadı, gerekli hijyeni sağlayacak personel alınmadı, öğretmen sayıları artırılmadı ve bu şekilde eğitime geçildi. Öncelikle bunların mutlaka yapılması lazım” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet gazetesinden Sarp Sağkal’ın haberine göre Ökten, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in öğretmenlerin aşılanma oranlarını tek doz üzerinden paylaşmasını da eleştirdi.

Ali İhsan Ökten, “Mutlaka çift doz aşı tamamlanmalı ve hatırlatma dozu gelenler için çağrı yapılmalı. Rakamlarla oynamanın, algı yaratmanın hiçbir anlamı yok” ifadelerini kullandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu