Güncel

Tekirdağ’da Tutsak Partizan’a işkence

H. Merkezi: Tekirdağ 2 No’lu T Tipi Hapishane’de bulunan Tutsak Partizan Murat Deniz’in yakınlarından edindiğimiz bilgiye göre gardiyanlar tarafından saldırıya uğrayarak bulunduğu hücreden alındığı, ıslak süngerli hücrede tutulduğu ve tüm haklarının engellendiği belirtiliyor.

Tekirdağ 2 No’lu T Tipi Hapishane’de tutulan Tutsak Partizan Murat Deniz geçtiğimiz günlerde gardiyanlar tarafından saldırıya uğradı. Ailesinden edindiğimiz bilgilere göre bu saldırı sonucu Deniz’in kaburgasında ağrı ve kafasında şişlikler mevcut. 8 kişi ile kaldıkları hücreden işkence ile çıkarılan Deniz’in ilk olarak ıslak süngerli hücre işkencesine maruz bırakıldığı, sonrasında da 4 kişilik başka bir hücreye götürüldüğü gelen bilgiler arasında.

 

İşkence tecrit içinde tecrit ile sürüyor

Ancak Deniz’e dönük işkence tecritin yoğunlaştırılması ile sürüyor. Ailesine durumunu ileten Deniz, Cumhuriyet ve Hürriyet dışında kendisine yayınların verilmesinin engellendiğini, kitap, TV, radyo vb. hiçbir aracın verilmediğini, dışarıya yazdığı mektupların engellenerek gönderilmediğini, ayrıca durumlarına ilişkin yazdıklarının da engellendiğini söyleyen Deniz ve diğer tutsaklara tecrit içerisinde tecrit yaşatılıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu