GüncelKadın

Şilan ve ailesi evlerini terk etti: Başımıza geleceklerden Mithat Topal’ın ailesi sorumlu

Mithat Topal tarafından kaçırılan Şilan Topal ve ailesi evlerini terk etmek zorunda kaldı. Şilan, can güvenliklerinin olmaması nedeniyle dışarı çıkamadıklarını belirtirken, çocuğu ise henüz bulunamadı.

İstanbul Şişli’de Mithat Topal, arkadaşları ile birlikte 7 Eylül akşamı, boşanma aşamasında olduğu Şilan Topal’ın ailesi ile birlikte yaşadığı eve giderek, ticari bir taksi ile Şilan’ı kaçırmıştı. Şilan’ın ailesinin dijital medyada kamuoyu oluşturması ve televizyon kanallarına çıkarak seslerini duyurması üzerine Mithat Topal, Şilan’ı götürdüğü Gaziosmanpaşa Karakolu’nda gözaltına alınmış, 10 Eylül günü de “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan tutuklanmıştı. Fail Mithat Topal’a yardım eden arkadaşı Rahim M. adli kontrol şartıyla, taksici Mert H. ise ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.  Faile yardım eden Maksut Y. ise halen yakalanmadı.

Fail Mithat Topal hakkında bugüne kadar 36 suç kaydı bulunurken, bu süreçte Şilan’ın tüm şikayetleri sonuçsuz kaldı ve faile sadece elektronik kelepçe ile uzaklaştırma cezası verildi. Mithat Topal tarafından iki ay önce alıkonan Şilan’ın 3 buçuk yaşındaki oğlu ise halen bulunamadı. Şilan ve ailesinin tek kaygısı failin bir kez daha serbest bırakılması.

Konuya ilişkin Jinnews ile görüşen Şilan ve ailesi, Mithat Topal’ın ailesinin tehditleri ve firarilerin olması nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kaldıkları ve geçici bir yere geçtikleri bilgisini verdi.

“Başımıza bir şey gelirse sorumlusu Mithat ve ailesi”

Şilan’ın annesi Nezihat Nerman, can güvenliklerinin olmadığının altını çizerken, “Evimizde kalamadık. Mithat’ın ailesi bize ulaşmaya çalışıyor. Şikayetimizi geri çekmemizi istiyor” dedi. Daha önce ajansımıza röportaj veren Nezihat, Mithat’ın dayısı Örfi Topal’ın kadınları fuhşa sürüklediği ve uyuşturucu satıcısı olduğu iddiasında bulunmuştu. Nezihat, bu iddialardan sonra Örfi Topal’ın bir akrabaları aracılığıyla kendilerine ulaşmaya çalıştığını ve röportajı kaldırmasını istediğini belirtti. İddialarının arkasında olduğunu söyleyen Nezihat, “Örfi Topal bu iddialarım için hakkımda şikayetçi olacağını söylemiş. Nereye şikayet ediyorsa etsin. Bir şeyden korkmuyorum. Polis bizden adresimizi değiştirmemizi istedi. Bizler de evden çıkmak zorunda kaldık. Şu an başka bir evde kalıyoruz. Başımıza bir şey gelirse sorumlusu Mithat ve akrabalarıdır. Çocuklarım şu an işlerine gidemiyor. Nereye kadar böyle olacak bilemiyoruz” diye konuştu.

Nezihat, failin tekrar bırakılma ihtimali olduğunu ifade ederken, kamuoyunun davanın takipçisi olmasını ve kendilerine destek verilmesini istedi.

Kaçırılan Şilan da şu an ailesinin yanında. Yetkililerin sığınma evine yerleşmesini istediğini fakat kabul etmediğini söyleyen Şilan, çocuğunun hayatından endişe duyduğunu ve onun bulunması için dışarıda mücadele etmek istediğini kaydetti. Şilan kaçırılmasına taksici Mert H., Mithat’ın arkadaşları Maksut Y. ve Rahim M.’nin yardımcı olduğunun altını çizerken, bunların şu an dışarıda olduğunu hatırlattı. Firari olan Maksut Y. tarafından, kaçırıldığı sırada “Bizi şikayet edersen en fazla Mithat gibi birkaç ay yatar çıkarız. Çocuğun da bizdedir. Seni yine buluruz sonun kötü olur” sözleriyle tehdit edildiğini dile getirdi.

“O adam dışarı bırakılırsa peşimi bırakmayacağının farkındayım”

Şilan, hakkında şu an sahte hesaplar açıldığını ve paylaşımlar yapıldığı bilgisini vererek, Mithat’ın arkadaşlarından şüphelendiğini belirtti. Şilan, “Mithat gözaltına alındığında telefonu üstünde değildi. Benim ve onun telefonu yan yanaydı. Mithat’ın telefonu açılmış ama. Hesaplarını kapatmışlar. Onun telefonu kesinlikle ya akrabalarında ya da arkadaşlarında. Kendi adıma açmak istediğim hesabı dahil ele geçirdiler. Hakkımda yalan yanlış yorumlar yapıyorlar. Bunlar hakkında şikayetçi olacağım. Belgeleri savcılığa sunacağım” dedi.

Şilan faillere gerekli cezaların verilmesini ve çocuğunun bir an önce bulunmasını istedi. Dışarı çıkamadığını dile getiren Şilan, kamuoyunun kendisinin yanında olmasını isteyerek, “O adam dışarı bırakılırsa peşimi bırakmayacağının farkındayım. Beni öldüreceğini de biliyorum. En fazla iki yıl sonra dışarıda olacak ve yine bana aynı şeyleri yapacak” şeklinde konuştu. (Kaynak: Jinnews)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu