Güncel

Samandağlılar ‘halk iradesinin gasp edilmesi’ne tepki gösterdi

HDP heyeti Samandağlılarla bir araya geldi. Sorunları dinledi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, milletvekili Tülay Hatimoğulları, Fatma Kurtulan, Kemal Peköz, MYK ve PM üyeleri, Sosyalist Yeniden Kurtuluş Partisi (SYKP) yöneticileri ile çok sayıda kişinin katımından oluşan heyet Hatay’ın Samandağ ilçesinde halkla bir araya geldi. “HDP’liyiz Her Yerdeyiz” kampanyası kapsamında Çukurova’daki programlarının son gününde Samandağ Muhtarlar Derneği ile esnafı ziyaret etti. Muhtarlar sorunlarını dile getirdi.

Ziyarette konuşan Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, muhtarların yerel yönetimindeki önemine değinerek, “Şu anda yaşanan tüm sorunların sebebi AKP ve MHP iktidarının tekçi anlayışıdır” dedi.

Heyet daha sonra ilçe merkezinde esnafı ziyaret etti. Heyeti ilgiyle karşılayan esnaflar, kadınlara karanfil dağıttı. Ekonomik krize işaret eden esnaflar, “Her şey ortada diyecek bir şey yok” diyerek yaşadıkları durumu özetledi.

Tunus’u eleştiren Kalın’a kayyumları hatırlattı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Tunus’ta yaşananlara dair, “Dost ve kardeş Tunus’ta demokratik sürecin askıya alınmasını ve halkın demokratik iradesinin yok sayılmasını reddediyoruz” söylemine işaret eden bir esnaf, “Siz de her yerde kayyum atamalarını ve vekillerin tutuklanmasını dile getirin. Bu durum halk iradesinin gasp edilmesi değil mi?” dedi. Bir başka esnaf da “Ben değil tüm Samandağ bu iktidardan ve bu süreçte şikayetçi” dedi.

Heyet, Abdullah Cömert Alanı’nda yurttaşlarla bir araya gelerek, sorunlarını dinledi. Yurttaşlarla HDP’nin kapatılma davası, seçimde izlenecek yol haritası ve Türkiye’deki adalet sistemi üzerine görüş alış verişi yapıldı. Burada konuşan Beştaş, bu ülkenin demokratikleşmesi için mücadele ettiklerini dile getirdi. Heyet Samandağ’da son durak olarak Küçük Sanayi Sitesindeki esnafları ziyaret etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu