Güncel

PYD ve Özerk Yönetim temsilcilerinden 45 gündür haber alınamıyor

Hewlêr Havaalanı’nda gözaltına alınan PYD Hewlêr Temsilcisi Mistefa Osman Xelîl, Özerk Yönetim temsilcisi Cîhad Hesen ve PYD üyesi Mistefa Ezîz Mistê’den 45 gündür haber alınamıyor.

KDP güçleri, 10 Haziran’da misafirlerini karşılamak için Hewlêr Havaalanı’na giden Demokratik Birlik Partisi (PYD) Hewlêr Temsilcisi Mistefa Osman Xelîl, Özerk Yönetim temsilcisi Cîhad Hesen ve PYD üyesi Mistefa Ezîz Mistê’yi gözaltına aldı. Xelîl, Hesen ve Mistê’nin gözaltına alınmasının 45’inci günü olmasına rağmen kendilerinden haber alınamıyor.

Demokratik Birlik Partisi (PYD) yaptığı açıklamada arkadaşlarının başına bir şey gelmesinden ve güvenliklerinden Başûrê Kurdistan Hükümeti’ni sorumlu olacağını ve temsilcilerinin akıbetinin netleştirilmesi için çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

PYD, “Başûrê Kurdistan iktidarına temsilcilerimizin akıbetini açıklamaya ve serbest bırakılması çağrısında bulunuyoruz. Süreci titizlik ile takip ediyoruz. Aldığımız bilgiye göre temsilcilerimiz Kürt düşmanlığı yapan kesimlere teslim edilmiş. Temsilcilerimizin tutuklanmasını üstelik akıbetlerine dair bilgi verilmemesini doğrudan partimize ulusal birlik çabalarımıza yönelik saldırı olarak tanımlıyoruz” dedi. (Kaynak: ANHA)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu