DünyaGüncel

Peru Devleti’nin korkulu rüyası olmaya devam eden Başkan Gonzalo’nun naaşı yakıldı

Peru Komünist Partisi lideri Abimael Guzman’ın naaşı 24 Eylül Cuma sabahı Deniz Üssü Hapishanesi hastanesinin krematoryumunda yakıldı.

24 Eylül Cuma sabahı Başkan Gonzalo’nun naaşı Deniz üssü hapishanesi hastanesinin krematoryumunda yakılarak külleri yok edildi. Krematoryuma hiç kimse alınmazken, burjuva-feodal medya temsilcileri (CNN gibi) yakılma olayını görüntüledi.

Krematoryumda ayrıca Cumhuriyet savcılığının temsilcileri ile İçişleri ve Adalet bakanı Aníbal Torres ile Terörle Mücadele Müdürlüğü başkanı General Oscar Arriola’nın da olduğu belirtildi. Modern anti-komünist engizisyona ana akım akım medyadan bir grup “gazetecide” tanıklık etti.

Başkan Gonzalo’nun hayatını kaybetmesinin ardından Peru Kongresi “terör suçluları”nın cenazelerinin yakılmasına dair yasayı 17 Eylül’de onayladı ve 13 günün ardından Gonzalo’nun cenazesini yaktı.

Başkan Gonzalo’nun eşi ve PKP kadrolarından Elena İparraguirre’nin cenazeyi teslim alma ve tören yapma talepleri uydurma bahanelerle 15 Eylül’de reddedilmişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu