GüncelManşet

Partizan: “Tek Tip Elbiseye karşı tek seçenek direniş”

H.Merkezi: Son yayınlanan KHK ile tutsaklara dönük saldırının resmileştirmek istenmesine karşı Partizan bir açıklama yaptı.

Partizan yaptığı açıklamada Tek Tip Elbise’ye karşı direnişi kuşanacaklarının mesajını verdi.

Partizan, “TC devletinin içinde bulunduğu krizi açmak adına devrimci yurtseverlere dönük saldırılar sürerken, bu saldırılarının önemli bir parçasını tutsaklara dönük uygulamalar oluşturmakta.

TC devleti TTE ile tutsaklar üzerinden devrimci yurtsever, muhalif tüm kesimleri faşizmin daha önce devreye sokmaya çalıştığı araçlarla kuşatılıp teslim almak istemesinin çabasıdır. Toplumu teslim almak ve buradan doğru korku imparatorluğunu inşa etmenin yolu olarak tutsakları teslim almak istenmesinin açık göstergesidir” şeklinde devam eden açıklamasında meselenin cemaat üzerinden propaganda edilmesi, bir manipülasyondan ibaret olduğu vurgulandı.

Partizan açıklamasında, “12 Eylül AFC döneminde Türkiye ilk kez tek tip elbise ile dayatmasıyla karşılaştı. O yıllarda devrimci tutsaklar Tek Tip, askerleştirme ile tutsaklara dönük bir işkence aracı haline getirilmek istenmiş ancak tutsaklar yırtıp atmıştı.

12 Eylül’de devreye sokulan ancak tutsaklar tarafından yırtılıp atılan Tek Tip bu dönemde aynı şekil yırtılıp atılacak ve bu saldırıya karşı tek seçenek olan direniş bizim cephemizden de devreye girecektir” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu