Güncel

PARTİZAN : Kürt halkına yönelik ırkçı-faşist katliamlara karşı birleşik direnişi büyüteceğiz!

Konya'da Dedeoğulları ailesine yönelik faşist katliama dair bir açıklama yapan Partizan "katliamlara karşı örgütlü gücümüzle hesap soracağız!"

“İzmir’de HDP’ye yönelik saldırı ve Deniz Poyraz’ın katledilmesiyle, AKP-MHP faşist ittifakının yeni bir saldırı konsepti yaşama geçirdiği anlaşılıyor.

Faşist devlet tarafından Suriye’de cihatçıların yanına gönderilen Deniz Poyraz’ın katili tetikçiye ilişkin açığa çıkan bilgiler devletin Kürt halkını hedefine koyan ırkçı-faşist saldırılarla birlikte yoğun bir şovenist histeriyi körüklemek için harekete geçtiğini göstermişti.

Nitekim Deniz Poyraz’ın katleidlmesinden sonra coğrafyamızın dört bir yanında Kürt halkına yönelik sistematik ırkçı-faşist saldırıların yaşama geçirilmesi bu politikanın adım adım yaşama geçirildiğini göstermektedir.” sözlerine yer verilen açıklama şunlar kaydedildi:

“Daha öncede Konya’da saldırıya uğrayan Dedeoğulları ailesine, ırkçı-faşistler bu kez büyük bir katliam gerçekleştirdi. Aynı aileden üçü kadın toplamda yedi kişi vahşice katledildi. Kendilerine “ülkücü” diyen ve Kürtleri Konya’dan sileceklerini söyleyen faşistler tarafından yapılan saldırının sorumlusu, azmettiricisi, AKP-MHP blokudur.

Zira bugüne kadar Kürt halkına yönelik yüzlerce saldırı karşısında sesini çıkarmayan, yaşananları gündeme getirenleri provakasyon yapmakla suçlayarak hedefe koyan AKP iktidarı, 7 Haziran 1 Kasım dönemine benzer bir süreci devreye sokmuş bulunmaktadır.

Ekonomik ve siyasi olarak büyük bir kriz içinde bulunan AKP-MHP faşist bloğu, işçi sınıfı ve emekçilerin, Kürt ulusunun, Alevilerin, kadın ve LGBTİ+’ların derinleşen çelişki ve öfkeleri karşısında çareyi ırkçı-faşist saldırılarda ve Kürt düşmanlığı ile şovenizmi tabandan örgütlemekte bulmaktadır.

Yaşanan orman yangınlarından sonra Kürtlerin hedefe konulmasıyla başlatılan linç kampanyaları da buna işaret etmektedir. İşçi-emekçilerin, Kürtlerin ve ezilen tüm kesimlerin yaşadığı sömürü, yoksulluk ve zulmün sorumlusu faşizmdir.

AKP-MHP faşist bloğu tarafından yaşama geçirilen ırkçı-faşist saldırılara karşı güçlü bir barikat çekmek zorundayız! Faşistlerin, Kürt halkına yönelik saldırılarına birleşik direnişle karşılık verecek, katliamlara karşı örgütlü gücümüzle hesap soracağız!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu