Güncel

Kabil’de Savunma Bakanı Muhammedi’nin evinin önünde bombalı saldırı

Afganistan Savunma Bakanı Bismillah Muhammedi'nin Kabil'in Şir Pur bölgesinde bulunan evinin önünde dün akşam saatlerinde bombalı saldırı düzenlendi

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mirveyis Staniksey, basına yaptığı açıklamada, saldırganlardan birinin bomba yüklü aracı Afganistan Savunma Bakanı Bismillah Muhammedi’nin evinin önünde patlatmasının ardından diğer 4 saldırganın başka bir eve girerek rastgele ateş açmaya başladığını söyledi.

Saldırganların gece saatlerinde etkisiz hale getirildiğini ifade eden Stanikzey, saldırıda Bakan Muhammedi ve ailesinin zarar görmediğini kaydetti. Stanikzey, saldırıda 8 kişinin yaşamını yitirdiğini, 20 kişinin de yaralandığını, bölgedeki evlerde yaşayan onlarca sivilin tahliye edildiğini belirtti.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Yetkililer, saldırı sırasında Muhammedi’nin evinde başka illerden gelen bazı üst düzey yetkililerin olduğunu bildirdi. Bombanın şiddetiyle Bakan’ın evinin çevresindeki birçok ev ve iş yeri de hasar gördü. Kabil’in en lüks semtlerinden olan Şir Pur’da birçok bakan ve milletvekilinin evi bulunuyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu