Güncel

‘İnfaz listesinde’ ismi bulunan yazar Gökhan Yavuzel saldırıya uğradı

'İnfaz listesinde' ismi bulunan Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) üyesi edebiyatçı ve yazar Gökhan Yavuzel, dün 4 kişinin saldırısına uğradı.

Geçtiğimiz hafta Alman polisleri tarafından doğrulanan ve aralarında gazetecilerin de yer aldığı ‘infaz listesinde’ ismi yer alan Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) üyesi edebiyatçı ve yazar Gökhan Yavuzel, dün saldırıya uğradı. Dört kişinin saldırısına uğradığını sosyal medya hesabından duyuran Yavuzel, karakoldaki ifadesininin ardından evine bırakıldığını ve sırtında morluklar olduğunu belirtti. Yavuzel, “İsimlerimizi medyaya ‘infaz listesi’ olarak hedef gösteren dalkavuklar; bunun bedelini elbet ödersiniz” diyerek saldırıya tepki gösterdi.

Türkçe konuşup küfür ediyorlardı

Saldırıya ilişkin Artı Gerçek’e konuşan Yavuzel, yaşadığı bölgeye yakın bir parkta saldırıya uğradığını ve polislerin de burada olduğunu bildiğini kaydetti. Yavuzel, saldırı anını şöyle anlattı:

“Saldırıyı, parktaki kör bir noktada yaşadım. Önce arkadan bir yumruk geldi ve görebildiğim kadarıyla dört kişiydiler. Yere düştüğümde sırtıma vurmaya başladılar. Kendimden geçtim bir süre. Her biri küfür ediyordu, Türkçe konuşuyorlardı. ‘Sıra diğerlerine de gelecek’ gibi tehditlerde bulundular. ‘Vatansızlar, şerefsizler’ diye küfürler ve hakaretler ettiler. ‘İstesek hepinizi öldürürüz bu size az bile’ dediler. Ben yere düştüğümde şiddetli bir yumruk aldım gözüme. Sonra sol kaşıma bir yumruk aldım. O an kendimi iki elimle kafamı korudum. Ellerinde küçük bir sopa vardı.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu