EmekGüncel

İkitelli ve Gebze’de 24 Ekim İşçi Emekçi Mitingi’ne çağrı

24 Ekim saat 15.00'de Kartal Meydanı'nda yapılacak İşçi Emekçi Mitingi'ne çağrı için İstanbul İkitelli ile Kocaeli Gebze'de bildiri dağıtımı gerçekleştirildi.

24 Ekim’de Kartal’da yapılacak olan “Emeğimiz ve Özgürlüğümüz İçin İşçi Emekçi Mitingi”ne halkın geniş katılımını sağlamak için İstanbul’un çeşitli semtlerinde bildiri dağıtımları ve ajitasyon konuşmaları ile çağrılar devam ediyor.

Miting çağrıları özellikle işçilerin yoğun olarak çalıştığı fabrika bölgelerinde ve halkın kalabalık yerlerde bildiriler dağıtarak, halkı 24 Ekim saat 15.00’de Kartal Meydanı’nda buluşmaya davet ediyor.

Yapılan programa uygun olarak, miting koordinasyonundan bir grup fabrika ve işyerlerinin yoğun olduğu İstanbul İkitelli’de işçilere bildiri dağıttı.

“Birlikte mücadele edersek, değiştirebiliriz”

Yine, başka bir grup ise, sabahın erken saatlerinde büyük fabrikaların bulunduğu Gebze, Osmangazi, Feniş bölgelerinde işçilere mitinge katılım çağrıları yaptı.

Yapılan konuşmalarda şu ifadelere yer verildi:

“Fabrikalarda, iş yerlerinde emeğinizin sömürüsüne karşın patronlar karlarına kar katıyor. Pandemi koşullarında emekçiler çok daha mağdur edildi. Ya önlem alınmadı ya da yetersiz önlemlerle çalıştırıldı. Her şeye yapılan zamlara rağmen, ücretlere yılda bir verilen zamlar da zaten anında eriyor. İşten atma tehditi, sendikalaşmanın önünde engeller, iş kazaları, iş güvencesinin olmaması emekçilerin başında bir kılıç gibi sallanıyor. Öte yandan işsizlik, işten atmak yasak kandırmacasına rağmen işten atmalar devam ediyor. Bir tarafta patron ve yasaların emekçilerin üzerindeki baskısı, diğer taraftan yaşamın ağır zorlukları ekçiler için yaşamı çekilmez kılıyor. Bu kader değildir. Birlikte mücadele edersek, değiştirebiliriz. İşte bunun için Kartal’da emekçiler olarak buluşuyoruz. Taleplerine sahip çıkmalısın.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu