DünyaGüncel

HKP (Maoist) 17 Ekim’de 4 eyalette Grev çağrısı yaptı

 HKP (Maoist), Uttar Pradesh'in Lakhimpur Kheri bölgesinde barışçıl protestocu çiftçilerin katledilmesini güçlü sözlerle kınadı ve kitleyi dört eyalette (Bihar, Jharkhand, Kuzey Chhattisgarh ve Uttar Pradesh) 17 Ekim’de Genel Grevi desteklemeye çağırdı.

Salı günü (12 Ekim) bir basın açıklaması yapan Bihar-Jharkhand-Kuzey Chhattisgarh ve Uttar Pradesh Simant HKP (Maoist) Bölge Komitesi Sözcüsü Yoldaş Manas, çiftçilerin ve emekçileri desteklediklerini ve Narendra Modi hükümeti tarafından getirilen üç tartışmalı çiftlik yasasının geri alınması için taleplerini desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Yoldaş Manas sordu: “Ülkenin yasalara saygılı ve barışsever vatandaşlarının, seçilmiş Modi ve Yogi Adityanath hükümetlerinin şirkete daha fazla güç vermek için halka terör saldığı bir zamanda rollerini içselleştirmelerine acil bir ihtiyaç var.

3 Ekim’de Lahimpur-Kheri’de meydana gelen soykırımı bekleyen ördekler olarak mı kalalım yoksa halk savaşını güçlendirerek ve kendi kendini yönetme için üs alanlarını güçlendirerek yeni demokrasi kurmaya mı çalışmalıyız?” HKP (Maoist) Sözcüsü: “Dört çiftçi, bakanın oğlu Ashish Mishra tarafından hızlı bir cipin altında ezildi ve birkaç kişi de yaralandı.

Böylesine iğrenç bir suçtan sonra bir kalabalık sakin kalamaz ve buna tepki olarak katil sürücü ve arabadaki diğer haydutlar saldırıya uğradı ve öldürüldü. Yalnızca akli dengesi yerinde olmayan bir kişi veya katil çetenin üyeleri onlara sempati duyabilir” dedi.

Süt, su, ilaç, ambulans ve itfaiye gibi acil servisleri Genel Grev çağrısından muaf tutan HKP (Maoist) Sözcüsü, toplumun tüm kesimlerini gün boyu süren greve katılmaya ve halkın gücünü göstermeye çağırdı. Manas yoldaş, halktan bu satırları hatırlamalarını isteyerek, “İnsanların milisleri yoksa hiçbir şeyleri yoktur ve aynı şekilde insanların siyasi gücü yoksa hiçbir değeri yoktur” dedi.

Kaynak için Tıklayınız 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu