Güncel

HBDH: “Kürt Halkına Dönük Katliamların Hesabını Misliyle Soracağız!”

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Yürütme Komitesi, Konya'da Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin katledilmesine ilişkin yazılı açıklama yayınladı.

“Konya/Meram’da faşist bir katliam gerçekleşti. Daha önce de “burada tek bir Kürt kalmayacak” söylemi ile tehdit edilen ve saldırıya uğrayan Kürt aile 7 ferdiyle beraber topluca katledildi.” sözlerine yer verilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Faşizm, bütün militarist güçlerinin yanı sıra dayandığı kitle tabanını, sivil faşist katliamcı güçlerini de açık bir biçimde harekete geçirmiş durumdadır. Bütün olgular faşist Türk devletinin iktidarını korumak ve bu zulüm düzenini sürdürmek için hiçbir şeyden kaçınmayacağını ortaya koyuyor. Faşizmin her türlü alçak yöntemini uyguluyorlar ve şu ana kadar yaptıklarıyla Hitlere benzeyen bir faşizmi uygulamakta tereddüt etmeyeceklerini gösteriyorlar.

Faşizm ile mücadele onu ezmek bitirmek için mücadeledir. Faşizmle mücadele onu soluksuz bırakıp anladığı dilden cevaplarla etkisiz kılma mücadelesidir. Faşizmle mücadele caddelerdir, sokaklardır, meydanlardır, alanlardır. Buralarda verilir. Faşizmle mücadele bir savaştır ve onun yasalarıyla yürür. Faşizme yenilmemenin, onun altında ezilmemenin yolu onu yenmektir! Onu ezmektir!”

Meram katliamı açık bir devlet katliamıdır! 

http://www.hbdh-online.org‘ta yer alan haberde, Konya/Meram katliamının açık bir devlet katliamı olduğuna, faşist devletin kendi kitle tabanının önünü açtığına, faşist güruhları harekete geçirdiğine dikkat çekilen açıklamada, bu tespiti içermeyen her açıklamanın eksik, yanlış ve yanıltıcı olacağının altı çizildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Büyük bir savaşın yürüdüğü Kürdistan ve Türkiye topraklarında savaşın dışında kalan hiçbir alan kalmamıştır. Verilen büyük mücadeleler karşısında yönetme gücünü her geçen gün daha büyük bir ölçekte yitiren burjuva faşist devlet iktidarını koruyabilmek için elindeki her şeyi kullanmaktan çekinmemektedir. Bu aynı zamanda, büyük, hem de çok büyük bir korkunun ifadesidir.

Çünkü, Birleşik devrim mücadelesi ve birleşik devrimin güçleri her geçen gün büyümekte yaygınlaşmakta ve güçlenmektedir. Faşizmi iktidarını kaybetme ve çökme korkusuna iten olguların başında Birleşik Devrim’in ilerleyişi gelmektedir. Ve bu yüzden birleşik devrimin en dinamik güçlerine saldırıp onları bastırmak, sindirmek istemektedir. Konya/Meram katliamı da son dönemde yaşanan bütün faşist saldırı ve katliamlar gibi bunu amaçlamaktadır.

Faşizm karşısında mücadele edilemeyecek, ezilemeyecek bir güç değildir. Onu yenilmez baş edilemez bir güç olarak göstermeye çalışanların hepsi düşmanın ta kendisidir. HBDH, bugüne kadar verdiği mücadele ve yürüttüğü savaşım ile her alanda burjuva faşist devletin başa çıkılamaz olduğu efsanesini yerle bir etmiştir. Bu saldırı ve katliamlarla görülen çaresiz çırpınışları boşunadır, bu düzen bitmiştir, çökmektedir. Bu sonu onlara yaşatmak ve halklarımız için muhteşem bir son yaratmak ise bizim ellerimizdedir.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu