Güncel

Hapishaneden Kanser Hastasına: “Nefes Alıyorsun, serbest bırakılman için bir neden yok”

H. Merkezi: Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde 13 Aralık 2017’de kalp krizi geçiren ve ring aracıyla kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren yazar Murat Saat ile Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan yüzde 96 ağır özür raporu bulunan hasta tutuklu Celal Şeker’in yaşamanı yitirmesinin ardından gözler yeniden cezaevlerindeki hasta tutuklara çevrildi.

30 yaşındaki Seyhan Demir, ilik kanseri ve Hepatit-B hastalığının yanı sıra boyun fıtığı ile solunum yetmezliği hastalığı yaşıyor. Hastalığı nedeniyle dişleri dökülen ve ağzında yaralar oluşan Demir, bu nedenle mama ile besleniyor.

Tedavi için hastaneye götürülen kanser hastası Seyhan Demir’e, cezaevi yönetimi “Nefes alıyorsun, serbest bırakılman için bir neden yok” dedi.

Örgüt üyeliği” iddiasıyla verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının onanması üzerine kanser hastası olmasına rağmen tutuklanan Demir, tutuklu bulunduğu 25 Kasım 2015 tarihinden bu yana hapishanede kalıyor. Tedavi olmak için denetimli serbestlik isteyen Seyhan Demir Adalet Bakanlığı’na yaptığı 8 başvuru da reddedildi.

Bandırma 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde, 13 Aralık 2017’de kalp krizi geçiren ve ring aracıyla kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren yazar Murat Saat ile Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan yüzde 96 ağır özür raporu bulunan hasta tutuklu Celal Şeker’in yaşamını yitirdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu