Güncel

Gezi’deki palalı saldırganın rüşvet verdiği 5 polis tutuklandı

Palalı Sabri'nin ailesine yönelik düzenlenen operasyonda beş polis rüşvetten tutuklandı

Gezi eylemleri sırasında elindeki palayla direnişçilere saldıran ve “Palalı Sabri” adıyla bilinen Sabri Çelebi bir süredir ABD’nin Miami kentinde yaşıyor. Çelebi’nin bir süre önce fuhuş çetesi yönettiği ortaya çıkmıştı.

Hürriyet’te yer alan bilgilere göre, Çelebi ve ailesine ait işyerlerine Faslı göçmen kadınlara eğlence mekânlarında seks işçiliği yaptırdıkları gerekçesiyle 10 Eylül’de baskın düzenlendi. Gece 03.00’te yapılan baskınlarda Sabri Çelebi’nin kardeşi Mehmet Emin Çelebi ile birlikte 6 kişi gözaltına alındı. Çelebi Ailesi’ne ait Beyoğlu’ndaki Opera Clup Pera’ya yapılan baskında ise çoğu Faslı 45 kadın gözlem altına alındı.

Diğer işyerlerine yapılan baskınlarda da gözlem altına alınan toplam 62 kadın Pendik’te bulunan Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü’ne ait binaya götürüldü.

Polisler rüşvetten tutuklandı

Üç kişiye yönelik çıkan tutuklama kararından bir gün önce dikkat çeken tutuklamalar oldu. Sabri Çelebi’nin yakınlarına yönelik soruşturmayı yürüten polislerden 5’i tutuklandı. Polisler, çete soruşturmasında şüpheli bir Çinlinin serbest bırakılması için eşinden 100 bin dolar istemekle suçlanıyor. Tutuklanan polislerden Serkan Gül’ün, Çelebiler’e yönelik soruşturmayı yürüten polis ekibinin başında yer aldığı öğrenildi.

İstanbul 10’uncu Sulh Ceza Hâkimliği ise Çelebi ile Vedat Özbağ ve Mahmut İlter’i “suç örgütü kurmak ve insan ticareti yapmak”tan tutukladı. Şirket muhasebecisi İlknur A., Taksi şoförü Engin A. ile Kenan T. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu