GüncelManşet

Gençlik örgütlerinden Suruç davasına çağrı “Suruç için adalet herkes için adalet”

Ankara: SGDF, Ankara Yüksel caddesinde 4 Mayıs’ta Urfa Adliyesi’nde gerçekleşecek olan Suruç davası için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kobanê’yi yeniden inşa çalışmasına gitmek için 20 Temmuz 2015 günü Suruç Amara Kültür Merkezi’nde toplanan SGDF üyelerine yönelik IŞİD’in bombalı saldırısı sonucu 33 sosyalist genç katledildi. SGDF, Ankara Yüksel caddesinde 4 Mayıs’ta Urfa Adliyesi’ne gerçekleşecek olan Suruç davası için basın açıklaması gerçekleştirdi. “Suruç için adalet, herkes için adalet”, “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganları atıldı.

Devrimci Yolda Devrimci Gençlik, Dev Güç, ESP, Kaldıraç, ÖGK, SKM, YDG’nin katıldığı eylemde okunan basın açıklamasında “Gelinen süreçte verdiğimiz bu mücadele sonuçsuz kalmamış ve Suruç Katliamı dosyası üzerindeki gizlilik kararı kaldırılmıştı” denildi.

15 Temmuz askeri faşist darbe girişimi ve OHAL ile yeni bir sürece girmiş ve faşizmin baskısının daha da yoğunlaştığı, mücadele etmenin koşullarının sertleştiği süreçten geçiyoruz” şeklinde devam edilen açıklamada referandumda yaşananlara da değinilerek, “16 Nisan’da işçilerin, emekçi halkların gençlerin HAYIR’ını çalarak katliamların üstünü örtmeye, bizleri yıldırmaya, başkanlık sistemi ilan etmeye çalışıyorlar” denildi.

 

“4 Mayıs’ta Urfa Adliyesi’ndeyiz”

33’lerin hesabını sormak, sorumluların yargılanmasını sağlamak için tüm dostlarımızla, yoldaşlarımızla 4 Mayıs günü Urfa Adliyesi’nde olacağız. Tüm dostlarımızı, yoldaşlarımızı devrimci dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz” şeklinde sonlandırılan basın açıklamasının ardından eylem kurumların konuşmaları ile son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu