Güncel

Gazeteciler, tutuklu arkadaşları için balon uçuracak

Devrimci, demokrat ve yurtsever basın emekçileri tutsak arkadaşları için Bakırköy Hapishanesi önünde balon uçurma etkinliği yapacak

İstanbul: Gazeteciler, yaptığı haberler sebebiyle haksız yere tutuklanan arkadaşları için eylem gerçekleştirecek. Bakırköy Kadın Hapishanesi önünde “Gazetecilik suç değildir” şiarıyla yapılacak eylemde basın açıklamasının ardından saat 17.00’da gazeteciler tutsak arkadaşları için balon uçurma eylemi yapacak. Öte yandan yakın tarihlerde yargılanacak gazeteciler için de katılım çağrısı yapılacak.

Evlerine yapılan baskınla gözaltına alınan ve 19 Nisan’da tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine gönderilen Etkin Haber Ajansı (ETHA) editörü Semiha Şahin ile muhabir Pınar Gayıp’ın ilk duruşmaları 10 Eylül’de İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde bulunan 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Diğer taraftan Özgürlükçü Demokrasi gazetesine kayyum atanmasının ardından tutuklanan gazetenin İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar, Yazı İşleri Müdürü İshak Yasul, İdari İşleri Müdürü Pınar Tarlak, Editör Hicran Ürün, Editör Mehmet Ali Çelebi ve Editör Reyhan Hacıoğlu’nun da bulunduğu toplamda 14 gazetecinin yargılandığı dava ise 12 Eylül’de saat 10.00’da Çağlayan Adliyesinin 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu