Güncel

Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın aileleri: Yeter artık!

Ölüm orucundaki Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın aileleri, avukatların durumlarının kritik aşamada olduğuna dikkat çekerek, ‘Evlatlarımızı tahliye edin’ dedi

Tutsak avukatların aileleri, ölüm orucundaki tutsak avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın durumuna dikkat çekmek amacıyla İstanbul’daki Dr. Sadi Konuk Hastanesi önünde açıklama yaptı. “Adil yargılanma haktır. Evlatlarımız acil tahliye edilsin. Evlatlarımız yaşasın” pankartının açıldığı açıklamada, eylemdeki avukatların resimlerinin bulunduğu dövizler taşındı. Avukat ailelerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş da açıklamaya katıldı.

Talepler açıklıkla anlatılıyor’

Tutsak avukat Engin Gökoğlu’nun eşi Meral Yıldırım Gökoğlu, avukatların talepleri için hastane önlerinde sürekli açıklama yapmaktan hoşnut olmadıklarını belirterek, avukatların sağlıklarına kavuşmalarını ve yaşamalarını istediklerini vurguladı. Ülkede, avukatların taleplerini bedenlerini açlığa yatırarak anlatmak zorunda kaldığını kaydeden Gökoğlu, yakınlarının ölümle haklarını talep etmesini istemediklerini söyledi.

‘Çocuklarımız yaşasın’

Sonrasında konuşan Ebru Timtik’in halası Nuray Deniz Doğan ise, yeğeninin son bir haftadır durumunun kötü olduğuna dikkat çekti. Doğan, en kısa zamanda yapılması gerekenin hayata geçirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Yeter artık” dedi. Doğan, “Ebru’yu bize bağışlayın” dedi.

Doğan’dan sonra Ebru Timtik’in dayısı Yıldırım Deniz söz aldı. Yeğeninin gün geçtikçe eridiğinin altını çizen Deniz, “Bu adalet sizin elinizde, Allah’ın adaletinden nasıl geçeceksiniz? Siz de adım adım yanacaksınız. Benim çocuğum bugün yanıyorsa siz de yanacaksınız. Bizim çocuklarımızı bize bağışlayın. Biz çocuklarımızın yaşamasını istiyoruz” diye seslendi. Doğan, konuşması sırasında sinir krizi geçirdi.

Konuşmaların ardından açıklama sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu