DünyaGüncel

Duisburg’da Politik Tutsaklarla Dayanışma Eylemi

18 Mart Politik Tutsaklarla Dayanışma günü vesilesiyle Duisburg’da bir eylem gerçekleştirildi.

UPOTUDAK çağrıyısla Duisburg Forum önünde gerçekleştirilen Politik Tutsaklarla Dayanışma eylemine Rote Hilfe, MLPD, DKTM, AGİF, ATİF, Yeni Kadın, YDG, Partizan, Rote Post ve DKP örgütleri katıldı. Gerçekleştirilen eylemde Paris Komününün 150. yıl dönümüne vurgu yapılarak son süreçte Gergerlioğlunun milletvekilliğinin düşürülmesi ve HDP’ye açılan kapatma davası kınandı.

Eylemde UPOTUDAK adına yapılan açıklamada ”Hindistan’daki bütün politik tutsaklar adına Dr. G. N. Saibaba için, ABD’de devrimci tutsaklar adına Mumia Abu Jamal, Leonerd Peltier, AnaBelen Montes için, Atina’da Dimitris Koufontinas için, Türkiye-İmralı’da Abdullah Öcalan için, Türkiye
mahpushanelerinde tedavileri engellenen ağır hasta kadın tutsaklardan Fatma Tokmak, Süreyya Bulut, Gülistan Abdo, Hazine Alçı, Mesude Pehlivan için, Paris’te Georges Abdallah için, İsrail’de geçen hafta yasaklanan politik tutsaklar örgütü Samidoun ve 5 bin Filistinli politik adına gazeteci Halide Jarrar için, Almanya Hamburg’da politik tutsak Musa Aşoğlu için ve yine Almanya mahpushanelerindeki Kürt politik tutsaklardan T. Mustafa, M. Çelik, G. Çelik adına bütün dünyadaki politik tutsaklar için bu yıl birleşik mücadeleyi ve enternasyonal dayanışmayı daha güçlü geliştirmeliyiz” denildi.

Mitingde sık sık politik tutsaklara özgürlük sloganları atıldı. Son olarak Cumartesi günü Düsseldorf şehrinde gerçekleştirilecek Newroz kutlamalarına çağrı yapılarak eylem bitirildi.

Kaynak: https://www.atik-online.net/

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu