EmekGüncel

Direnen Mitsuba işçileri fabrikayı terk etmeme kararı aldı

Gebze'de kurulu Mitsuba Otomotiv'de işten atmalara karşı direnen ve sendikal haklarının tanınması için mücadele eden işçiler fabrikayı terk etmeme kararı aldı.

Sendikal hakları için mücadele eden ve işten atmalara karşı direnen Mitsuba işçileri fabrikayı terk etmeme kararı aldı.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’de kurulu bulunan Japonya sermayeli Mitsuba Otomotiv’de DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş sendikasında örgütlenen işçiler mücadelelerini sürdürüyor. Toplam 9 işçinin iş akitlerinin feshedildiği fabrikada Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2 No’lu Şube örgütlenmiş, çoğunluğu sağlayarak mart ayında yetki belgesini almıştı.

Vardiya çıkışında fabrika önünde toplanan Birleşik Metal-İş Gebze 2 No’lu Şube temsilci ve yöneticileri ile işten atılan Mitsuba işçileri, “Atılan işçiler geri alınsın”, “Mitsuba işçisi yalnız değildir”, “İş ekmek yoksa barış da yok” sloganları attı.

08.00-16.00 vardiyasından çıkan ve 16.00-00.00 vardiyasına gelen işçiler, hep birlikte fabrikayı terk etmeme kararı aldı. Fabrikada bulunan bir odaya kendilerini kilitleyen işçiler, içeride sloganlar atarak seslerini duyurmayı sürdürüyor. Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2 No’lu Şubesi ise Facebook hesabından yaptığı paylaşımda “Mitsuba işyerinde işten atmalar ve sendikasızlaşmaya karşı işçiler direniş başlattı. Fabrika işçileri iş yerini terk etmiyor. Atılan işçiler geri alınsın, sendikal haklarI tanınsın” ifadelerini kullandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu