Güncel

Daha önce saldırıya uğrayan Kürt ailenin evinde katliam!

Konya'da daha önce saldırıya uğrayan Kürt ailenin evine saldırı gerçekleşti. Aileden 7 kişi katledildi, ev ateşe verildi!

Konya’da bir eve düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi katledildi. Olayda evin de ateşe verildiği aktarıldı.

DHA’nın haberine göre olayı saat 18.50 sıralarında merkez Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak’ta meydana geldi.

Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bir eve düzenlenen silahlı saldırıda aralarında kadınların da bulunduğu 7 kişi hayatını kaybetti. Saldırının ardından evin de ateşe verildiği aktarıldı.

İtfaiye ekiplerinin, alevleri söndürmek için çalışma başlattığı kaydedildi.

Eren Keskin açıklama yaptı

Avukat Eren Keskin ise konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Paylaşım şöyle:

“Konya Meram’da 12 temmuzda saldırıya uğrayan aile. Tutuklular tahliye edilmiş ve kendileri hakkında ‘koruma kararı’ verilmişti.. İşte, onlar daha önce saldırdıkları aileyi katletmişler. İHD olarak olayın takibindeydik. Çok üzgünüz..”

Konya’nın Meram ilçesinde bulunan Çarıklıköy’de 20 yıldır oturan Diyarbakırlı aileye, 60 kişilik bir grup tarafından ırkçı saldırıya uğramış, 35 yaşındaki Hakim Dal öldürülmüştü. Saldırıyla ilgili 20 kişi gözaltına alınmıştı. Saldırganların aileyi defalarca tehdit ettiği, ailenin de çiftliklerini satıp gitmek üzereyken saldırının gerçekleştiği öğrenilmişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu