Emek

Daha önce iş bırakan Betra işçileri; yeniden direnişte

Pamukova’da daha önce iş bırakan Betra Prefabrik işçilerinin, verilen sözlerin tutulmaması üzerine yeniden başladıkları iş bırakma eylemleri 3’üncü gününde.

H. Merkezi: Sakarya Pamukova’da bulunan Betra Prefabrik’te daha önce talepleri için iş bırakan işçilere verilen sözlerin tutulmaması üzerine işçiler tekrar iş bıraktı.

Evrensel’de yer alan habere göre, düşük ücret ve ağır çalışma koşullarına karşı DİSK/Cam Keramik-İş üyesi olan Betra işçileri Şubat ayında iş bırakmış, verilen sözler üzerine iş bırakma eylemini sonlandırmıştı. Cam Keramik-İş tarafından yapılan açıklamada, “İşverenin somut bir adım atması halinde üretim yeniden başlayacak” denildi.

Verilen sözlerin tutulmaması üzerine iş bırakan işçiler eylemin üçüncü gününde de “Kesin çözüm sağlanana kadar işbaşı yapmayacağız” dedi.

 

“Birlik olan işçi hiçbir zaman kaybetmez “

Fabrika önünde işçilere seslenen Cam Keramik-İş Genel Başkanı Birol Sarıkaş şöyle konuştu: “Taleplerimizin yerine getirileceği söylendi. Söz buydu ama zaman içinde bunun böyle olmadığını gördük. Bizi bölmek için bazılarımıza zam yapıp, bazılarımıza yapmayarak mağdur ettiler. Yüzde 7.5 gibi komik zamlara mahkum etmeye çalıştılar. Birlik olan işçi hiçbir zaman kaybetmez. Bizi tek tek kırabilirler, her zaman söylenen bir şeydir. Birlik olduğumuz zaman kaybetmeyiz. Biz bu fabrikaya ortak olmak değil, hakkımız olanı istiyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu