Kadın

Cinsel tacize 6 ay hapis cezası!

H. Merkezi: Ankara’da asansör firması bulunan Barış E. (40), aynı mahallede yaşayan 14 yaşındaki bir kız çocuğuna bir-iki ay boyunca okul yolunda “Şu güzelliğe bak”, “Allah’ım bu ne güzellik” diyerek cinsel tacizde bulundu.

14 yaşındaki kız çocuğu, Barış E. ile her karşılaşmasında bu sözleri duydu ancak durumu ailesine anlatamadı ve  son olarak Barış E.’nin bir arkadaşının, “Bak, seninki gidiyor” sözü üzerine durumu annesine aktardı. Kız çocuğunun annesi önce Barış E. ile işyerinde görüşerek uyarıda bulundu, ardından da polise giderek şikâyetçi oldu. Hakkında Ankara 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde cinsel tacizden dava açılan Barış E., “Yanlış anlama olduğunu düşünüyorum. Özür dilerim” dedi.

Kızın tanık olarak dinlenen arkadaşı da sanığın, “Bu ne güzellik, gözlere bak” gibi sözlerini duyduğunu anlattı. Yargılama sonunda Hâkim Harun Dinç, ‘cinsel taciz’ suçunu işlediğine hükmettiği sanığı 6 ay hapse çarptırdı.

Hâkim, suçun çok kez işlenmesi sebebiyle, TCK’nın ‘zincirleme suç’a ilişkin maddesine göre, cezayı 4’te bir oranında artırarak 7 ay 15 güne yükseltti. Sanık hakkında ‘pişmanlık göstermemesi’ nedeniyle iyi hal indirimi de uygulanmadı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu