Güncel

Cinsel taciz faili Prof. Dr. Celal Şengör hakkında soruşturma

Online katıldığı bir toplantıda öğrencisini, cinsel tacize maruz bıraktığını itiraf eden İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör hakkında soruşturma başlatıldı.

Yayınlanan bir videoda öğrencisini taciz ettiğini itiraf eden İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör hakkında soruşturma başlatıldı. İTÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamanın devamında şöyle denildi:

“Geçtiğimiz günlerde, üniversitemiz öğretim üyelerinden birinin çevrimiçi ortamda sarf ettiği sözlerle ilgili idari soruşturma başlatılmış olup, süreç devam etmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi, fiziksel, sözlü ve diğer şekillerde tacizin, küçük düşürücü davranışların her çeşidine karşı olup, bu tür eylemleri gerçekleştiren kişilere en küçük bir tolerans gösterilmeyecektir. İTÜ’nün yüzyıllara yayılan köklü birikiminin ve vizyonunun getirdikleri, böyle konularda gereken sorumluluğu almayı, en net tavır göstermeyi gerektirmektedir. Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu