Güncel

Ceylan Ertem, “Dünyadaki tüm savaşlara hayır”

H. Merkezi: Sosyal medyada hedef gösterilen Ceylan Ertem, BirGün gazetesine konuşarak tehditler aldığını söyledi.

Afrin’e yönelik saldırıya karşı “Savaşa hayır” diyerek tepki gösteren ve hedef gösterilen sanatçı Ertem, “Bütün dünyadaki savaşlara hayır denmesi gerektiğine ve her zaman barışın yanında olmak gerektiğine inanıyorum” dedi.

TSK’nin Afrin’e yönelik saldırısına Twitter hesabından “Her zaman içimizden en güçlü sesiyle bağıran; SAVAŞA HAYIR!” paylaşımı yapan Ertem, sosyal medyada hedef gösterilmişti. Ertem, hedef alınmasına ilişkin “Allah kimseyi faşist yapmasın” diyerek tepkisini ortaya koymuştu.

 

“Her zaman barışın yanında olmak gerektiğine inanıyorum”

Paylaşımı sonrası kadınlardan ölüm tehdidi aldığını ve buna çok üzüldüğünü söyleyen Ertem sosyal medya hesabının da hacklendiği için kapandığını söyledi.

 

Konuyla ilgili BirGün’e konuşan Ertem şunları söyledi:

Twitter’ımı kapatmadım, kapandı. Hacklenmiş ya da onlar şikâyet ettiği için kapanmış olabilir. Olanlara çok üzülüyorum. Çünkü orda ‘Bütün dünyadaki savaşlara hayır’ söylemi vardı, sadece bizim ülkemizdeki savaşa değil. Olan mehmetçiğe oluyor. Ona çok üzülüyorum. Çok korkunç tepkiler alıyoruz. Özellikle kadınlardan gelen bazı tepkiler vardı ve ‘ölüm tehditlerine’ kadar vardı. Bu durum çok yaralıyor tabii insanı, çok üzüyor. Bütün dünyadaki savaşlara hayır denmesi gerektiğine ve her zaman barışın yanında olmak gerektiğine inanıyorum. ‘Keşke her şey konuşularak, silahlar olmadan çözülse’ hayali ile yaşayan biri olduğum için öyle yazmıştım. Maalesef görüyoruz ki, o kadar tozpembe bir dünyada yaşamıyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu