Güncel

Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri 137. kez arkalarını kayyumluk binasına döndü

Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz diyerek arkalarını 137. kez kayyumluk binasına döndüler.

Boğaziçi Üniversitesi’nde direnişin 30. Haftası devam ediyor. Bugün direnişin 207. gününde akademisyenler yine sırtlarını rektörlüğe döndü.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Melih Bulu’nun görevden alınması ve rektör yardımcısı Naci İnci’nin vekaleten rektör olarak atanmasının on beşinci, İnci’nin Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümü Öğretim Görevlisi Can Candan’ı görevden almasının on dördüncü günü. Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri her iş günü olduğu gibi bugün de #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz diyerek arkalarını 137. kez rektörlük binasına döndüler.

Akademisyenler, nöbet boyunca ellerinde “Feyzi Erçin Yalnız Değildir” dövizleri ve üzerinde “Can Candan Yalnız Değildir” yazan Can Candan fotoğrafları taşıdılar.

Akademisyenler nöbetin ardından asılsız gerekçeler ile hukuksuz bir şekilde görevden alınan meslektaşlarına destek olmak için oturma eylemi gerçekleştirdi. Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri, meslektaşları görevlerine iade edilene kadar her gün Rektörlük binası önünde eylemlerine devam edeceklerini açıklamışlardı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu