Güncel

Boğaziçili öğrencilerin ailelerinden çağrı: Bizlerle birlikte olmaya davet ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef göstermesiyle tutuklanan Boğaziçi Üniversitesi 9 öğrencinin aileleri, yapacakları basın toplantısına katılım çağrısında bulundu.

H. Merkezi: Boğaziçi Üniversitesinde 19 Mart’ta bir grubun dağıttığı “Afrin lokumu”na, “Katliamın lokumu olmaz” dedikleri için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedef göstermesiyle gözaltına alınan 15 öğrenciden 9’u tutuklanmıştı. Tutuklanan öğrencilerin aileleri yarın (10 Nisan) saat 12.00’de İstanbul Tabip Odasında konu ile ilgili basın toplantısı düzenleyecekler. Yazılı açıklama yapan aileler, eyleme katılım çağrısında bulundu.

 

“Zorbalığa karşı aklın yanında bizlerle birlikte olmaya davet ediyoruz”

Ailelerin yaptığı çağrı şu şekilde: “Bizler tutuklanan, gözaltına alınan, haklarında disiplin soruşturmaları yürütülen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleriyiz. Hepinizin yakından takip ettiği gibi uzun bir gözaltı süresinin sonucunda çocuklarımızın 9’u tutuklanmış, diğerleri ise adli kontrol uygulaması ile serbest bırakılmışlardır. Ne yazık ki gözaltına alma girişimleri hâlâ devam etmektedir. Çocuklarımız yaşamları boyunca okullarının en başarılı öğrencileri oldular. Uzun ve yorucu bir dönemin sonunda Boğaziçi Üniversitesini kazandılar. Mühendislik, matematik, fizik, siyaset bilimi, felsefe, eğitim gibi çeşitli alanlarda öğrenimlerini sürdürüyorlar. Şunu hiç abartmadan söyleyebiliriz hepsi alanlarının en gözde öğrencileridir. Yine hepsi iyiliğin, güzelliğin, sanatın, bilimin genç öncüleridir. Ancak gençlerimiz okullarında olması gerekirken haksız bir şekilde Bakırköy ve Silivri Cezaevlerinde tutulmaktadırlar. Sizleri kötülüğe karşı iyiliğin, zorbalığa karşı aklın yanında bizlerle birlikte olmaya davet ediyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu