EmekGüncel

Bel Karper grev çadırına silahlı saldırı!

Bel Karper fabrikası önündeki grev çadırına silahlı saldırı gerçekleşti.

Bel Karper fabrikası önündeki grev çadırına silahlı saldırı gerçekleşti. Saldırının ardından bir açıklama yapan Tek-Gıda İş örgütlenme uzmanı Yunus Durdu, “Bel Karper’deki grev çadırımıza iki gecedir silahlı saldırı olmaktadır. Dün bu grev çadırımıza gece geç saatlerde yine bir şarjör mermi atılaraktan buradaki, grevdeki grev sözcülerimiz korkutulmaya çalışılmıştır ve bundan bir gün önce de aynı şekilde olaylar yaşanmış, maalesef, Çorlu jandarmasına haber vermemize rağmen jandarma gelmemiştir” dedi.

Sendikanın, grev süreci için açtığı Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Tam 125 gündür grev çadırımızda türlü türlü oyunlara göğüs gerdik ve hepsini bertaraf ettik ama son 2 akşamdan beri yapılan çadırımıza yapılan korkutma saldırısı bardağı taşıran son damla idi. Servis önü kesildi diye koşa koşa gelen jandarma silahla saldırı var deyince oralı bile olmuyor. Neredesiniz sayın Çorlu Kaymakamı?” denildi.

Saldırının ardından grev çadırı önünde bir açıklama yapan Tek-Gıda İş Örgütlenme Uzmanı Yunus Durdu, şunları söyledi:

“Bel Karper’deki grev çadırımıza iki gecedir silahlı saldırı olmaktadır. Dün bu grev çadırımıza gece geç saatlerde yine bir şarjör mermi atılaraktan buradaki, grevdeki grev sözcülerimiz korkutulmaya çalışılmıştır ve bundan bir gün önce de aynı şekilde olaylar yaşanmış, maalesef, Çorlu jandarmasına haber vermemize rağmen jandarma gelmemiştir” dedi. Durdu, işçilerin saldırganı bireysel çabalarıyla yakaladığını ve zoraki bir şekilde tutanak altına aldırdığını, “İkinci gün bu olay olduğunda, zoraki, arkadaşlarımız buradan giderekten kişiyi yakalamasına rağmen zoraki tutanak altına aldırılmıştır.”

Bu saldırıların iradelerini kıramayacağını belirten Durdu, direnişlere devam edeceklerini ifade etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu