Güncel

“Attığınız adımlar boşa, mücadelemizi engelleyemeyeceksiniz”

Bursa: Dün Bursa’da HDP yönetici ve üyelerinin şafak operasyonuyla gözaltına alınmasına ilişkin HDP, il binasında basın açıklaması düzenledi.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından Kürt Özgürlük Hareketi, devrimci, demokrat kesimlere yönelik baskı, gözaltı ve tutuklama saldırıları tüm hızıyla artarak devam etmektedir. Bu saldırılar kapsamında dün (6 Ekim) sabah saatlerinde, HDP Bursa İl Eş başkanı Yüksel Akgün, parti yönetici ve üyeleri Yıldırım İlçe, Abdullah Baldır, Tevfik Erdoğan, Feyzi Erdoğan, Abdulkudüs Ak, Sevgi İmal, Hayretin Kuş ve Ercan Turan evlerinde gözaltına alındı. Ayrıca PM Üyesi Kezban Dumlu’da Siirt’te gözaltına alınarak Bursa’ya getirildi.

 

“HDP ülkemizde demokrasinin adresi olmuştur”

Gözaltılara ilişkin, dün HDP il binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına Partizan, EMEP, Bursa Dersim Derneği ve CHP Bursa İl sekreteri Muharrem Or’da destek verdi.

İl binasında gerçekleştirilen basın açıklamasını İl yönetim kurulu adına, il Eş başkanı Filiz Ejderoğlu okuyarak, 7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından HDP’ye yönelik operasyonlarda eş başkanlarının, milletvekillerinin ve yüzlerce yöneticilerinin gözaltına alınarak tutuklandığını belirtti. Bu operasyonlar kapsamında binlerce üyelerinin de gözaltına alınarak tutuklandığını kaydeden Ejderoğlu, konuşmasının devamında şunları ifade etti: “AKP İktidarı şunu görmelidir, artık HDP ye dönük yaptığınız bu operasyonlar bizleri zayıflatmıyor. Tam tersine bizlere güç vermektedir. AKP İktidarı her gün kendi içinde kan kaybederken, HDP ülkemizde demokrasinin adresi olmuştur”  

Başta il eş başkanları olmak üzere, tüm arkadaşlarının derhal serbest bırakılmasının isteyen Ejderoğlu, “Attığınız bu adımlar boşadır. Mücadelemizi engelleyemeyeceksiniz” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu