Güncel

Aleyna Çakır’dan sonra Hankulu’nun ölümü nedeniyle gözaltına alındı

Aleyna Çakır'ı katletmesine rağmen tutuklanmayan Ümitcan Uygun bir kadını daha katletti. 25 yaşındaki Esra Hankulu isimli kadının cansız bedeni bulundu.

Aleyna Çakır’ın 2020 3 Haziran’da Ankara, Keçiören’deki evinde şüpheli bir şekilde ölü bulunmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun gözaltına alınıp, Çakır’a şiddet uyguladığı görüntüler varken serbest bırakılmıştı.

Uygun, şimde de Ankara’da şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Esra Hankulu’nun ölümü ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Tanık ifadeleri Hankulu’nun en son Ümitcan Uygun ile görüştüğünü belirtti.

DHA’nın Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Hankulu’nun ölümünün ilk belirlemelere göre uyuşturucu kullanımından kaynaklandığı tespit edildi. Ancak ölümü şüpheli görülen Hankulu’nun aynı gece arkadaşlarını arayarak psikolojisinin iyi olmadığını ve babasının mezarına gitmek istediğini söylediği belirtildi. Poliste ifade veren arkadaşlarının, aynı gece Ümitcan Uygun’un da evde bulunduğunu, Uygun’u sabah kendileri uyanmadan Hankulu’nun odasından ayrıldığını söyledi. Ayrıca Hankulu’nun yanında cep telefonu bulunamadığı öğrenildi. Olaydan sonra gözaltına alınan Uygun’un emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Ümitcan Uygun geçtiğimiz, Aleyna Çakır’ın ölümünde baş şüpheli olmasına rağmen bir suç giymezken, 10 Ocak’ta uyuşturucu kullandığı görüntüler ortaya çıktığı için tutuklanmıştı. Uygun, tutuklu bulunduğu uyuşturucu dosyasında avukatının itirazı üzerine 17 Temmuz’da tahliye edildi.

Ayrıca ailenin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğrafları sosyal medyada yankı uyandırmıştı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu