Güncel

Adana Barosu, SMA hastası Eliz Mira kampanyasına destek çağrısı yaptı

Adana Barosu, SMA hastası 2,5 yaşındaki Eliz Mira Mert’in tedavi giderleri için ailesinin Valilik izniyle başlattığı kampanyaya destek verdi, destek çağrısında bulundu.

Adana Barosu, SMA hastası 2,5 yaşındaki Eliz Mira Mert’in tedavi giderleri için ailesinin Valilik izniyle başlattığı kampanyaya destek verdi. Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, gereken paranın yüzde 65’inin toplandığı kampanyayı duyurmak için Adana’daki tüm avukatlara mesaj gönderdi. Başkan Av. Gökayaz, minik Eliz Mira için zamanın kısıtlı olduğunu belirterek web sitesi ve sosyal medya hesaplarından da destek çağrısı yaptı.

Evrensel’in haberine göre, Eliz Mira Mert’in annesi Yonca ve babası Serkan Mert, Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz’ı ziyaret ederek, kızları için Adana Valiliği izniyle düzenlediklerin kampanya hakkında bilgi verip destek istedi. Eliz Mira’nın annesi Yonca Mert, , “Kızımız SMA hastası. Bu hastalığın Türkiye’de tedavisi yok. Tedavi için yurt dışına gitmemiz gerekiyor. Çok pahalı bir tedavi. Şimdiye kadar gereken paranın yüzde 65’ini topladık. Zamanımız azalıyor. Eliz Mira 1.800 gram daha alırsa tedavi mümkün olmayabilir. Bir an önce gerekli miktarı toplayıp kızımızı tedavisine başlamak istiyoruz” dedi.

Aileye moral veren ve minik Eliz’le yakından ilgilenen Adana Barosu Başkan Av. Semih Gökayaz, hemen destek çalışması başlattı. Baro personeline tüm avukatlara mesajla ulaşılması için talimat veren Av. Gökayaz, kurumun web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden de “Eliz Mira’yı hep birlikte kurtaralım” çağrısında bulundu. Av. Semih Gökayaz, “Baro olarak Yönetim Kurulumuzun öncülüğünde kampanyaya omuz veriyoruz. Tüm Adana’nın da aynı hassasiyeti göstereceğini umuyoruz. Yurttaşlarımıza, Eliz Mira için zamanın azaldığını hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu