Güncel

Açlık grevinde 128’inci gün, görüş hakkı engelleniyor

H. Merkezi: OHAL KHK’leriyle işlerinden atılan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hapishanede sürdükleri açlık grevinin 128’inci gününde. Yüksel Direnişçilerinin, eylemleri sürerken gözaltına alınmış ve çıkarıldıkları mahkemece ev hapsi verilen direnişçilerin görüş hakkı da engelleniyor.

KHK ile işlerinden atılan ve işlerine geri dönmek için 128 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için AİHM tarafından Türkiye’ye gönderilen yanıt Adalet Bakanlığı tarafından çarpıtılarak burjuva basına servis ediliyor.

Gülmen ve Özakça’nın avukatı Selçuk Kozağaçlı, hükümetle karşılıklı taahhüdün olmasına karşın, ellerindeki kararın çarpıtılarak, burjuva basına servis edildiğini söyledi.  

 

Ev hapsi, görüş hakkını engelliyor

Yüksel Direnişçilerine verilen ev hapsine de değinen Kozağaçlı, Esra Özakça, Acun Karadağ, Nazan Bozkurt, Nazife Onay ve Erdoğan Canpolat’a ev hapsi cezası verilmesini Kozağaçlı, “kabul edilemez” olarak değerlendirdi.

Ev hapsi kararını talimat olarak değerlendiren Kozağaçlı, eşi 128 gündür açlık grevinde olan, kendisi de 52 gündür açlık grevinde olan Esra Özakça’nın görüş hakkının da engellendiğine dikkat çekti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu