Gençlik

“Abluka ve yasağa rağmen pikniğimizi gerçekleştirdik”

İstanbul: Dün (24 Nisan) İstanbul Yeni Demokrat Gençlik (YDG) tarafından 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı öncesi bir piknik düzenlendi. Polis engeli olan piknikte, bir kişi gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde Sarıgazi ve 1 Mayıs Mahallesi’nde toplanmaya başlayan YDG’liler polis engeliyle karşılaştı. Sarıgazi’den araçlarla çıkan grubun önü pikniğin yapılacağı Trabzon Park’ı önünde kesilerek, YDG okurları GBT kontrolüne tutuldu. GBT kontrolü sırasında YDG okuru Sabahattin Bal gözaltına alındı. İlerleyen saatlerde ise serbest bırakıldı.

1 Mayıs Eylül Kültür Sanat Derneği önünde toplanan YDG’liler ise polis tarafından taciz edildi. YDG’lileri takip eden polis, belli bir süre sonra mahalleden ayrıldı.

 

Piknik 1 Mayıs Mahallesi’nde coşkuyla gerçekleşti

Gerçekleşen saldırıların ardından, YDG’liler etkinliği 1 Mayıs Mahallesi’nde gerçekleştirilme kararı aldı. Kahvaltı ile başlayan etkinlik, YDG’nin kampanya çalışması, 1 Mayıs, devletin YDG’ye olan saldırıları ve tutuklamaları üzerine yürütülen tartışmalarla devam etti.

Tartışmaalrın devamında, devletin YDG’ye saldırmasında ki en önemli nedenin, yürütülmekte olan Kürdistan’la dayanışma kampanyası olduğuna değinen YDG’liler, bu saldırılara boyun eğmeyeceklerini dile getiren tartışmalar yürüttü. YDG’nin, Kürt halkının direnişinin bir parçası olması, devletin hedefi olmasında başlıca etmen oluşturduğuna değinilerek tartışma sonlandırıldı.

Partizan Gençlik (DHP)’ninde destek verdiği piknik, çekilen halaylar ve okunan marşlarla son buldu.

Gözaltına alınan YDG okuru Sabahattin, ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu