GüncelManşet

1 Mayıs Mahallesi’nde Bir Kişi Yaşamını Yitirdi

İstanbul: 1 Mayıs Mahallesi’nde Taksim Gezi Parkı direnişiyle dayanışma amacıyla binlerce insan sokağa çıktı. “Hükümet istifa”, “Her yer Taksim, her direniş” sloganlarıyla saatler boyunca E-5 üzerinde yürüyüş yapan kitle, 3001 caddesinde barikatlar kurdu, ateşler yaktı. Karakol durağında bir araya gelen kitle, “Faşizme karşı omuz omuza. Her yer Taksim, her yer direniş. 1 Mayıs Mahallesi Halkı” yazılı pankartla Cennet Düğün Salonu’na doğru yürüyüşe geçti. Kitlenin sayısı yeni katılımlarla, 20 bini aştı. 

Eyleme, ESP, DHF, Partizan ve PSAKD’nin de içinde çok sayıda kurum katıldı. Kitle “Hükümet istifa”, “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Satılmış medya istemiyoruz” sloganlarıyla E-5’e yürüdü. Kitlenin E-5’teki yol kesme eylemi sırasında bir araç, iki eylemciye çarptı. Kazada, 2 eylemci ağır yaralandı. Mahallede yürüyen kitle, yeniden E-5’e yöneldi.

Kitlenin sayısı bu kez 40 bini aştı. Halk, sloganlarla E-5 üzerinde Kadıköy yönünde yürüyüşünü sürdürüyor.  Eylem sırasında bir aracın göstericilere çarpması üzerine, Hayat TV’nin verdiği bilgilere göre, Mehmet Ayvalıtaş yaşamını yitirdi. Yaralanan iki kişi Göztepe devlet hastanesine kaldırıldı.  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu